INNER

PEACE

Pro tento projekt jsem zvolila kombinaci stylu skandinávského a japonského, přezdívanou "japandi", protože na mě působí velmi čistě a harmonicky.
Jeden z hlavních materiálů mého návrhu je dřevo, myšlenkově jsem se tedy zaměřila na různé dřevité předměty a tvary, až mě to dovedlo ke koření zvanému badyán, lidově anýz. Postupnými verzemi jsem se tak dopracovala k návrhu textilní závěsné lampy, která je půdorysově inspirovaná právě tímto kořením.
Při návrhu prostoru jsem pracovala s verzí, kdy je složité a finančně náročné najít velký pozemek pro stavbu domu, navíc s místem pro zahradu. Zvolila jsem tedy fiktivní úzký pozemek o velikosti 13 x 4 m, obestavěný ze všech stran, kromě té čelní. Tím se tedy vyloučila možnost pro klasickou zahradu.
Namísto venkovní zahrady jsem do prostoru tedy zakomponovala atrium a malou plochu pro zeleň pěstovanou uvnitř, zastřešenou
světlíkem. Vytváří se tak možnost zpřístupnit trochu exteriéru i v rámci malého obestavěného pozemku.
Tyto dva prostory jsou také hlavním zdrojem denního světla.
Interiér jsem navrhla tak, aby byl prostor rozdělen do půl pater a nepůsobil stísněně. Celkový dojem klidu podtrhávají jemné neutrální barvy.
Dům je určen pro jednu osobu či pár a mým cílem bylo zahrnout do interiéru všechny hlavní části běžného obytného domu a co nejkomfortněji je začlenit do netradičně úzkého prostoru.

KONTAKTUJTE MĚ

Moc ráda se stanu součástí vašeho projektu,
ráda vám poradím a provedu vás celým procesem.